Wczytuję dane...
Gwarancja: 1 rok
Producent: BTL Industries Ltd

BTL-SIS (Super Inductive System) to innowacyjna technologia wykorzystująca pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności, które pozytywnie oddziałuje na ludzką tkankę. BTL–SIS działa przeciwbólowo i regeneracyjnie. Wywołuje miostymulację, miorelaksację, mobilizację stawów, wpływa na poprawę oddychania oraz przyspiesza gojenie złamań.

PODSTAWOWE WŁAŚCIWOŚCI

• Maksymalna częstotliwość: 150 Hz
• Maksymalna intensywność stymulacji: 28 kT/s
• Aplikator koncentrujący
• Aplikator planarny (opcja)
• Kolorowy ekran dotykowy 8.4”
• Protokoły "ULUBIONE"
• Nawigacyjny atlas anatomiczny
• Baza danych pacjentów
• Gotowe programy i encyklopedia terapeutyczna
• 6-przegubowe ramię dla wygody użytkowania
• Monitorowanie jakości impulsu
• Stolik

PARAMETRY TECHNICZNE

MODEL BTL-6000 Super Inductive System
Ekran 8,4” kolorowy ekran dotykowy
Protokoły ULUBIONE Tak
Nawigacyjny atlas anatomiczny Tak
Gotowe protokoły zabiegowe Tak
Programy użytkownika Tak
Baza danych pacjentów Tak
Maksymalna intensywność stymulacji 28 kT/s
Maksymalna częstotliwość 150 Hz
Wymiary 500 × 970 × 580 mm
Waga 33 kg
Zasilanie 100–240 V, 50–60 Hz
Akcesoria 6-przegubowe ramię, aplikator koncentrujący, aplikator planarny (opcja)

OPATENTOWANA TECHNOLOGIA

BTL-SIS to unikalna i zaawansowana technologia. Innowacyjna konstrukcja aplikatorów pozwala na komfortowe przeprowadzenie precyzyjnej terapii na
określonym obszarze zabiegowym. Nowoczesna technologia umożliwia pracę z częstotliwością do 150 Hz oraz z maksymalną intensywnością stymulacji do 28 kT/s. Opatentowany system chłodzenia aplikatorów pozwala na długotrwałe stosowanie terapii.

Zarówno aplikatory, jak i 6-przegubowe ramię, zostały zaprojektowane dla maksymalnego komfortu i skuteczności użytkowania. Uchwyt aplikatora
oraz ruchome ramię, umożliwiają prostą i precyzyjną aplikację na różnych obszarach zabiegowych.

EMISJA POLA ELEKTROMAGNETYCZNEGO

Aplikator koncentrujący emituje skupione pole elektromagnetyczne, zapewniając głębokie przenikanie na obszarze objętym dysfunkcją. Natomiast aplikator planarny stymuluje powierzchowne tkanki. Aplikatory pracują z maksymalną intensywnością 28 kT/s.

DZIAŁANIE PRZECIWBÓLOWE - ISTOTA CZĘSTOTLIWOŚCI

Dzięki wykorzystaniu szerokiego zakresu częstotliwości BTL-SIS redukuje dolegliwości we wszystkich stadiach zespołów bólowych. Działanie to opiera się na trzech teoriach kontroli bólu i każda z nich wymaga wpływu innej częstotliwości. Dlatego też terapia SIS prowadzi do natychmiastowej ulgi zarówno w ostrych, jak i przewlekłych stadiach choroby.

Grafiki przedstawiają redukcję dolegliwości bólowych po 5−10 terapiach z wykorzystaniem BTL-SIS. 87% uczestników badania potwierdziło wyraźne zmniejszenie dolegliwości bólowych*. W badaniach wykorzystano skalę VAS.

* KAZALAKOVA, Krasimira, Prof. Repetitive Peripheral Magnetic Stimulation as Pain Management Solution in Musculoskeletal and Neurological Disorders – Badanie pilotażowe

MOBILIZACJA STAWÓW

Mobilizacja stawu osiągana jest dzięki powtarzalnym skurczom mięśni otaczających torebkę stawową, efektem czego jest przywrócenie fizjologicznej gry stawowej. Działanie to zastępuje manualną mobilizację stawu wykonywaną przez terapeutę.

GOJENIE ZŁAMAŃ

Pole elektromagnetyczne wysokiej intensywności poprawia cyrkulację krwi w obszarze zabiegowym i umożliwia tworzenie tkanki naczyniowej oraz chrzęstnej. Dzięki temu następuje inicjacja przebudowy kości oraz mineralizacji chrząstki.

STYMULACJA MIĘŚNI

Oddziaływanie pola elektromagnetycznego w tkance nerwowo--mięśniowej wywołuje depolaryzację nerwu oraz skurcz mięśni. Rozluźnienie lub wzmocnienie mięśni są możliwe do osiągnięcia w oparciu o wybrane częstotliwości stymulacji.

REDUKCJA SPASTYCZNOŚCI

Wpływ pola elektromagnetycznego na rdzeniowy poziom kontroli napięcia mięśniowego pozwala redukować spastyczność. Wykorzystanie tego mechanizmu jest wskazane w leczeniu schorzeń, w których występuje zwiększone napięcie mięśniowe.