Wczytuję dane...
Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Przyjęcie prawidłowej pozycji przez pacjenta i rehabilitowanego, to kluczowe zadanie, które spełniać mają specjalne stoły i fotele czy łóżka do masażu. Terapie manualne są ważnym elementem dochodzenia do pełnej sprawności, ale warunkiem ich powodzenia jest regularność stosowania oraz utrzymanie zawsze poprawnej sylwetki i ułożenia danej kończyny w trakcie masażu, ucisku itp. Problematyczne może być to szczególnie w przypadku jednej z nóg, która wymaga zupełnie innych zajęć, niż druga kończyna. W takich sytuacjach rozwiązaniem pozostają 4-częściowe stoły do terapii i masażu.

Na pierwszy rzut oka nie różnią się one zbyt mocno od 3-częściowych stołów, które także dają możliwość ustawienia ich w pozycji fotela. Tutaj, dodatkowa czwarta sekcja oznacza po prostu możliwość różnej konfiguracji płaszczyzny dolnej przewidzianej na nogi pacjenta. W przeciętnym stole jest to tylko jedna sekcja, natomiast 4-częściowy stół do terapii i masażu w sekcji przewidzianej na nogi ma tak naprawę 2 równolegle ustawiane płaszczyzny dla każdej z kończyn dolnych osobno.

Konfiguracje, dodatki i akcesoria

Wybór w tej sekcji jest ogromny, a producenci bardzo dbają o to, aby ich 4-częsciowe stoły do terapii i masażu nie tylko były wykonane z najlepszych dostępnych materiałów. Bardzo ważne jest odpowiednie konfigurowanie zestawu do terapii oraz dostępność dodatków. Zagłówki, podłokietniki czy mechanizmy pneumatyczne czy śrubowe odpowiadająca za ustawianie płaszczyzn i sekcji, to standard w każdym modelu. Ale dodatkowe uchwyty na ręczniki czy karty pacjenta, zestawy kółek do jazdy z hamulcem centralnym czy elektryczny sterownik wszystkich ustawień płaszczyzn, bywają już obarczone dodatkowymi kosztami.