loadingimg

Wczytuję dane...
poprzedni powrót do poprzedniej strony następny
Omnes - sprzęt medyczny i rehabilitacyjny

Cryo-S Classic Okulistyka

Metrum CryoFlex
średnia: 5.0  ocen: 10

Termin realizacji
7-30 dni

Producent: Metrum CryoFlex

Cena:25235,00 PLN*
Dostawa na terenie Polski: GRATIS !
*z podatkiem VAT
  • Opis produktu
  • Dane techniczne

aparat,
mobilna obudowa lub wózek,
sonda kontaktowa OP-R ... 1 szt,
sonda kontaktowa OP-G ... 1 szt,
sonda kontaktowa OP-H ... 1 szt.

Zalety aparatu Cryo-S

Uniwersalny

...możliwość stosowania krioaplikatorów o dowolnych kształtach, dla każdej specjalności medycznej; krioaplikatory niestandardowe wykonywane są na życzenie klienta. Z jednego aparatu mogą korzystać lekarze różnych specjalności równocześnie (np. chirurg naczyniowy i ginekolog czy dermatolog i laryngolog)

Efektywny

...konstrukcja końcówki krioaplikatora i użyte materiały zapewniają optymalne wykorzystanie właściwości czynnika chłodzącego. Podtlenek azotu kumuluje ponad dwa razy więcej energii niż ciekły azot dlatego 7 kg. gazu wystarcza na 4-5 godzin ciągłej pracy. Podtlenek azotu można przechowywać dowolnie długo bez strat na odparowanie (które występują przy ciekłym azocie).

Wygodny w użyciu

...urządzenie jest gotowe do pracy w ciągu kilku sekund. Po naciśnięciu pedału końcówka krioaplikatora osiąga minimalną temperaturę w ciągu kilku sekund. Zwolnienie pedału powoduje powrót do temperatury powyżej 0ºC w 1 do 3 sekund. Czynnik chłodzący (podtlenek azotu) jest powszechnie stosowanym gazem i jako gaz anastezjologiczny jest rozprowadzany przez CEFARM. Konstrukcja krioaplikatorów umożliwia ich dowolną sterylizację oraz szybką wymianę podczas zabiegu.

Bezpieczny i ergonomiczny uchwyt z krioaplikatorem

...aparat Cryo-S jest urządzeniem nieelektrycznym, sterowanie pracą odbywa się w układzie pneumatycznym. Strefa mrożąca krioaplikatora jest oznaczona przez pokrycie jej 24-karatowym, twardym złotem. Pozostała jego część aż po rękojeść jest ciepła, bezpieczna dla tkanki i umożliwiająca operowanie wewnątrz jam ciała. Aparat jest zgodny z wymaganiami dyrektywy MDD 93/42/EEC i posiada znak CE0044.

Ekonomiczny

...niski koszt urządzenia, niski koszt eksploatacji, krótki czas zabiegu decydują o tym, że metoda kriochirurgiczna wykorzystująca podtlenek azotu jest najbardziej ekonomiczną metodą zabiegową z dotychczas stosowanych. Butla o pojemności 10 litrów wystarcza na 3 do 5 godzin ciągłej pracy (w zależności od specjalności medycznej).


Dane techniczne aparatu Cryo-S:

  • aparat nie wymaga zasilania elektrycznego z sieci,
  • czynnik chłodniczy: podtlenek azotu lub dwutlenek węgla w stalowych butlach ciśnieniowych,
  • ciśnienie robocze: 3.4 - 5.0 MPa,
  • ciężar aparatu: 4 kg,
  • ciężar aparatu z obudową butli i pełną butlą: około 43 kg,
  • wymiary aparatu 300 / 280 / 250 mm,
  • wymiary aparatu z obudową butli 1100 / 500 / 250 mm,
Typ aparatupneumatyczny
Czynnik roboczypodtlenek azotu lub CO2