loadingimg

Wczytuję dane...

Producenci

Wyświetl produkty wybranego producenta:
poprzedni powrót do poprzedniej strony następny
Omnes - sprzęt medyczny i rehabilitacyjny
Omnes - sprzęt medyczny i rehabilitacyjny
Omnes - sprzęt medyczny i rehabilitacyjny
Promocja

Cryo-S Classic zestaw proktologiczny

Metrum CryoFlex
średnia: 5.0  ocen: 12

Termin realizacji
7-30 dni

Producent: Metrum CryoFlex

Cena:25018,25 PLN*
26335,00 PLN*
Kupując teraz oszczędzisz na każdej sztuce kwotę: 1316.75 PLN
Do końca promocji pozostało:
Dostawa na terenie Polski: GRATIS !
*z podatkiem VAT
  • Opis produktu
  • Dane techniczne

 aparat ze ssakiem,
 mobilna obudowa lub wózek
 sonda natryskowa SD 10
 sonda kontaktowa D-30
 ligator

Zalety aparatu Cryo-S

Uniwersalny

...możliwość stosowania krioaplikatorów o dowolnych kształtach, dla każdej specjalności medycznej; krioaplikatory niestandardowe wykonywane są na życzenie klienta. Z jednego aparatu mogą korzystać lekarze różnych specjalności równocześnie (np. chirurg naczyniowy i ginekolog czy dermatolog i laryngolog)

Efektywny

...konstrukcja końcówki krioaplikatora i użyte materiały zapewniają optymalne wykorzystanie właściwości czynnika chłodzącego. Podtlenek azotu kumuluje ponad dwa razy więcej energii niż ciekły azot dlatego 7 kg. gazu wystarcza na 4-5 godzin ciągłej pracy. Podtlenek azotu można przechowywać dowolnie długo bez strat na odparowanie (które występują przy ciekłym azocie).

Wygodny w użyciu

...urządzenie jest gotowe do pracy w ciągu kilku sekund. Po naciśnięciu pedału końcówka krioaplikatora osiąga minimalną temperaturę w ciągu kilku sekund. Zwolnienie pedału powoduje powrót do temperatury powyżej 0ºC w 1 do 3 sekund. Czynnik chłodzący (podtlenek azotu) jest powszechnie stosowanym gazem i jako gaz anastezjologiczny jest rozprowadzany przez CEFARM. Konstrukcja krioaplikatorów umożliwia ich dowolną sterylizację oraz szybką wymianę podczas zabiegu.

Bezpieczny i ergonomiczny uchwyt z krioaplikatorem

...aparat Cryo-S jest urządzeniem nieelektrycznym, sterowanie pracą odbywa się w układzie pneumatycznym. Strefa mrożąca krioaplikatora jest oznaczona przez pokrycie jej 24-karatowym, twardym złotem. Pozostała jego część aż po rękojeść jest ciepła, bezpieczna dla tkanki i umożliwiająca operowanie wewnątrz jam ciała. Aparat jest zgodny z wymaganiami dyrektywy MDD 93/42/EEC i posiada znak CE0044.

Ekonomiczny

...niski koszt urządzenia, niski koszt eksploatacji, krótki czas zabiegu decydują o tym, że metoda kriochirurgiczna wykorzystująca podtlenek azotu jest najbardziej ekonomiczną metodą zabiegową z dotychczas stosowanych. Butla o pojemności 10 litrów wystarcza na 3 do 5 godzin ciągłej pracy (w zależności od specjalności medycznej).


Dane techniczne aparatu Cryo-S:

  • aparat nie wymaga zasilania elektrycznego z sieci,
  • czynnik chłodniczy: podtlenek azotu lub dwutlenek węgla w stalowych butlach ciśnieniowych,
  • ciśnienie robocze: 3.4 - 5.0 MPa,
  • ciężar aparatu: 4 kg,
  • ciężar aparatu z obudową butli i pełną butlą: około 43 kg,
  • wymiary aparatu 300 / 280 / 250 mm,
  • wymiary aparatu z obudową butli 1100 / 500 / 250 mm,

W wersji dla chirurgów aparat Cryo-S ma wbudowany ssak pneumatyczny, służący do podłączenia ligatora. Ligator pozwala na bezkrwawe leczenie żylaków odbytu metodą Barrona, poprzez zakładanie na nie elastycznych pierścieni. Poza tym ta wersja aparatu spełnia wszystkie funkcje zwykłego aparatu Cryo-S.

Zalecamy zakup wraz z tym aparatem kriosond P-10, dzięki którym wiele żylaków można zlikwidować poprzez samo mrożenie.

Dodatkowo sondy P-10 znajdują zastosowanie do przymrażania już zobliterowanych pierścieniami żylaków, które po takim działaniu dużo szybciej ulegają destrukcji.

Typ aparatupneumatyczny
Czynnik roboczypodtlenek azotu lub CO2